Kategoriler
Felsefe

Biz şampiyonlarız! – Motivasyon videosu

Dostlarım,
Biz şampiyonlarız!
Ama kaybedenler için de savaşmak zorundayız.

  • Freddy Mercury

Bu videodaki konuşmanın bir benzeri liseler arası bir futbol maçı öncesinde yapılmıştır. Hayatının en güzel yıllarını zorlu bir sınava hazırlıkla geçiren tüm gençlere ithafen…

Hayatın sadece bir oyun olduğunu unutmayın…

——–

Bugün arkadaşlar, bugün hayat oyunumuzun önemli bir hamlesini daha yapacağız. Önümüzde zorlu bir sınav var. Çok çalıştık. Çok yorulduk bu sınav için. Ama şimdi dinlenme zamanı değil. İçimizde kalan son enerjiyi ortaya çıkarma zamanı. Çünkü bu oyunun sonunda size bahşedilecek bir onur var. Bu onur, şimdi size soracağım sorunun içinde gizli.

Kimiz biz? sorusunun…

Kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Bu doğru. Biz şampiyonlarız ve bunu oyun boyunca unutmamanızı istiyorum. Henüz fethedilmemiş olanı fethedeceğiz. Bizim lugatımızda yenilgi diye bir şey yazmaz. Başkalarının şüphe ettiğine biz inanacağız. Her zaman takımımızın prestiji, onuru ve saygınlığı için çabalayacağız. Zihnimizi bunun için eğittik ve şimdi bedenimiz de ona uyacak.

Çünkü kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Rakiplerimizin, bizim kazanmamızı istemediklerini bileceğiz. Yine de asla pes etmeyeceğiz. Kalbimizde bir noksan olmayacak. Dostlarımıza, bizi buraya getirenlere, eğitenlere, atalarımıza bakacağız ve onlardan güç alacağız.

Çünkü kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Oyun meydanına seve seve çıkacağız. Esip gürleyeceğiz ve elimizden gelen her şeyi yapacağız. Önümüzdeki bu alanı her anlamıyla emrimize amade hale getireceğiz. Ve oraya attığımız sert adımlarla her yeri inleteceğiz. Sesimizi yerlere, göklere ve sulara dinleteceğiz.  

Çünkü kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Görüyorsunuz, her zaman olduğu gibi bugün de yanımızda dostlarımız var. Onlar iyi günümüzde de kötü günümüzde de bizimle oldular. Kanla, terle, gözyaşıyla kendilerini feda ettiler. Onların düşmelerine asla izin vermeyeceğiz.  Ve geride tek bir kişi bile bırakmayacağız.

Çünkü kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Kimse bizi inkar edemeyecek. Kimse bize karşı gelemeyecek. Ve kimse bize kim ve ne olduğumuzu ya da ne olabileceğimizi söyleyemeyecek. İnanç bizim dünyamızı değiştirecek. İnanç kıtaları ve ülkeleri yerinden oynattı. İnsanlığı aya çıkardı. Bizim de bu oyunda kazanmamızı sağlayacak.

Çünkü kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Yenilgi ve geri çekilmek gibi sözleri bilmeyiz biz. İşlerin yanlış gitmesi gibi bir şeyden anlamayız. Sadece zaferi anlarız ve asla teslim olmamayı… İşler ne kadar kötüye giderse gitsin; bacaklarımız bizi taşıyamayacak kadar güçsüzleşse bile pes etmeyeceğiz. O zaman da bizi kalbimiz ve zihnimiz taşıyacak.

İşte onların taşıdığı biz kimiz? Biz şampiyonlarız!

Ama unutmayın dostlarım. Bizim için zafer, sadece kazanmak değildir. İnsanlıktan çıkmak uğruna birinci olacak değiliz. Bir şeyler kaybetmeye başladığımızda da öğreniriz biz. Yanlış ya da doğru, yapacağımız en ufak bir şeyin, büyük bir fark yaratabileceğini biliriz.

Maçta, hayatta ve futbolda hata payı o kadar düşük ki erken ya da geç atılan bir adım, sizi hedefinizden uzaklaştırır. Yarım saniye yavaş ya da hızlı kalırsanız, yakalayamazsınız.

Hayatın santimlerden ibaret bir oyun olduğunu anlarız.

Her yerde santimler önemlidir. Maçın her molasında, dakikasında ve saniyesinde.

Santim santim ilerlediğimiz bu hayat oyununun sonucunu tek bir hamlenin, tek bir seçimin, tek bir sınavın belirlemeyeceğini biliriz. Ama her bir soru, her bir cevap, her bir santim için mücadele etmekten de geri durmayız.

Bu takımda o santimler için savaşırız. Bu takımda biz ve etrafımızdaki herkes, o santim için savaşır.

Benim tek başıma kazanmamın, senin tek başına kazanmanın bir anlamı yok. Hep beraber kazanırsak zafer bizimdir. Her birimiz şu oyunda bir santim gitsek 800 km ilerleriz. O yüzden bir santim deyip geçmeyin. Her mesafe için mücadele edin.

O santim için tırnaklarımızla boğuşuruz. Çünkü birbirine eklendiğinde kaybetmek ile yenmek arasındaki farkı belirleyecek! Ölmek ile yaşamak arasındaki farkı!

O farkı biz iyi biliriz! Ölmenin de yaşamanın da gerçek anlamını…

Ya takım olarak düzeliriz, ya da birey olarak ölürüz!

İşte o yüzden kimim ben diye sormuyorum size. Kimiz biz diye soruyorum.

Kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

İşte bugün, o gündür arkadaşlar. Yarın değil, gelecek ay değil. Bugün burada, tam şu anda, sizin olduğunuz her yerde…

Kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Tarih bizi böyle anımsayacak. Ama biz tarihte nasıl hatırlanacağız diye endişe etmeyeceğiz. Çünkü bizi biz tanımlayacağız. Kendi methiyemizi kendimiz yazacağız. Bizim kim olabilip kim olamayacağımızı söylemek kimseye düşmeyecek. Her şeyimizi ortaya koymadan asla geriye dönmeyeceğiz.

Çünkü kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Kimiz biz? Biz şampiyonlarız!

Şunu bilin: “Her oyunda ölmeye hazır olanlar o santimi kazanacaktır.”

Yaşamak budur işte!

Borçlarımızı ödedik, zaman geçtikçe
Hükmümüzü verdik ama suç işlemedik
Kötü hatalar da yaptık, insanız biz çünkü
Payımıza düşeni aldık, yüzümüze tekme yedik
Ama ayakta durduk, çünkü ihtiyacımız vardı devam etmeye…

Biz şampiyonlarız, dostlarım
Ve savaşmaya devam edeceğiz, sonuna kadar
Biz şampiyonlarız
Biz şampiyonlarız
Kaybetmeye vaktimiz yok
Çünkü biz dünyanın şampiyonlarıyız!

“Biz şampiyonlarız! – Motivasyon videosu” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir