Kategoriler
Müzik

Tek istediğim bunun gibi bir şey. Farklı bir motivasyon videosu

Gerçek bir kahramanın gücü kaslarının değil, kalbinin kuvvetiyle ölçülür. Aradığım böyle bir kalp. Tek istediğim bunun gibi bir şey.

Eski kitapları okuyordum.
Efsaneleri ve destanları.
Achilles ve altınları,
Herkül ve yetenekleri.
Spiderman’in gücü
Ve Batman’in yumrukları.

“Ve açıkçası kendimi bu listede göremiyorum” diyor Coldplay.

Süper kahramanlar listesi. Bize motivasyon vermek için hep böyle kahramanlar kullanırlar. Olağanüstü yeteneklere sahip insanlar. Bizi korkularımızdan kurtaran ve hayallerimize kavuşturan kişiler.

Öyle ya. Biz ya bir hayali yaşarız ya da bir korkuyu. Düşük not alma korkusu. Sınav korkusu. İşsizlik korkusu. Başarısızlık korkusu. Gelecek korkusu.

“Esas korktuğun şey senin içinde. Korkularını içine çek. Onlarla yüzleş.” – Batman Begins

Peki ya hayallerimiz? Hayallerimiz ya hiç yoktur. Ya da bastırılmıştır. Hayallerimizin sesi kısıktır. Neredeyse bir fısıltıdır.

Oysa hayatı gerçekten yaşamak için tek istemen gereken şey, hayallerinin fısıltısını duymak. Onu hayatının müziği haline getirmek. Tek istediğim bunun gibi bir şey.

Do-do-do, do-do-do
Do-do-do, do-do
Do-do-do, do-do-do

Hayatının her gününde, kulağına tuhaf bir şekilde fısıldayan o hayalinin haykırışlarını duymaya hazır olmalısın. Süper kahramanlara özenmek yerine olman gereken kişi olmalısın.

Kimsenin seni vazgeçirmesine izin verme. Kimsenin artık çok geç olduğunu, kapıların kapandığını söylemesine izin verme. İnsan üstü yetenekleri olan birisini aramıyorum. Olman gerektiği kişi olmanı istiyorum. Çünkü olman gereken kişi olduğunda, sen artık bir süper kahramansın.

Bunun kolay olduğunu söylemiyorum. Eğer kolay olsaydı herkes yapabilirdi. Bunun için korkularınla kendin mücadele etmelisin. Kendini bir tırtıl kadar çirkin ve zayıf hissediyor olabilirsin. Ama unutma! İçinde bir kelebeğe dönüşme gücü var.

Şu anda kendini çok küçük hissediyor olabilirsin. Ama bir gün büyüyeceksin. Öyle ya da böyle bir kelebeğe dönüşeceksin. Ve dünyadaki tüm kelebeklerin bir “kelebek etkisi” vardır. En küçüğü, en zayıfı bile dünyayı değiştirir. Sen nasıl değiştireceksin? İyi yönde mi, yoksa kötü yönde mi? Buna karar ver.

“Büyüyünce nasıl bir adam olacağına karar vermen lazım, Clark. Çünkü… O adamın karakteri iyi de olsa kötü de olsa… dünyayı değiştirecek.” – Man of Steel

Dünyayı değiştirmek için tek istemen gereken şey, iyi bir kelebeğe dönüşmek. Onu hayatının müziği haline getirmek. Tek istediğim bunun gibi bir şey.

Do-do-do, do-do-do
Do-do-do, do-do
Do-do-do, do-do-do

Gözlerini kapa ve dönüşmek istediğin o kişiyi gör. Gerçek kendini. Ona ulaşmak için yaptığın hataların seni korkutmasına izin verme. Yeniden hata yap. Daha çok hata yap. Hiç olmazsa bir dene. Yeni bir şeyler dene. Odandan dışarı çık. Doğanın kollarına bırak kendini. Zihnindeki kötü düşünceleri boşalt. Vücudunun işletim sistemi ruhunsa eğer, onu yeniden başlat. Sonra küçük bir adım at. Sonra bir tane daha. Bir tane daha.

Yapmak istediklerini daha fazla erteleme. Tüm gücünle odaklan. O odaklanma gücünle içindeki güneş enerjisini dışındaki bir kıvılcıma dönüştür. Heyecanlan biraz. Canlan!

Sonra tekrar o listeye dön. Süper kahramanlar listesi. Hala onlardan biri değilsin. Olmana da gerek yok.

Kendini kimseyle kıyaslama. Aynada gördüğün kişiden başka. O aynaya baktığında, insan üstü yetenekleri olan birini arama. Süper güçleri olan birini. Kendini ara. Gerçek kendini. Çünkü tüm iyi kahramanlar aslında sıradan insanlardır. Ama kendilerini sıradışı kılan o şeyi bulmuşlardır.

“Hepimizin içinde bir kahraman olduğuna inanıyorum. Bizi dürüst kılan, bize güç veren, bizi asil yapan, ve son olarak gururlu bir ölümü sağlayan.” – Spiderman 2

Gerçek kendini bulmak için tek istemen gereken şey, kendi içine bakmak. Onu hayatının müziği haline getirmek. Pelerine ya da maskeye ihtiyacım yok. Mutlu sonla biten bir peri masalına da. Gerçek bir kahramanın gücü kaslarının değil kalbinin kuvvetiyle ölçülür. Aradığım böyle bir kalp. Tek istediğim bunun gibi bir şey.

Do-do-do, do-do-do
Do-do-do, do-do
Do-do-do, do-do-do

Eski kitapları okuyordum.
Efsaneleri ve destanları.
Achilles ve altınları,
Herkül ve yetenekleri.
Spiderman’in gücü
Ve Batman’in yumrukları.

Ve açıkçası artık kendimi bu listede görebiliyorum.

“Tek istediğim bunun gibi bir şey. Farklı bir motivasyon videosu” için 34 yanıt

Merhaba Barış Bey, çok güzel bir video olmuş.1:11’de giriş yapan parça hangi sanatçının cover’ı acaba bilgi verebilir misiniz?

Youtube’ a “ysabelle something just like this” yaz çıkar cover yapan kızın kanalı “ysabelle”

barış sen hayatımda tanıdığım en iyi youtuber sın senden daha iyisi yok böyle devam et dırıtıd dı dı:))

Bu video ile hayatıma yeni bir bakış açısı kazandırıp, bana yol gösterdiğiniz için size minnettarım.

Bu metni tamamen kendi el yazimla bir kagida yazdim ve bu metni motivasyonum dustukce okuyorum. Iyiki varsinn iyiki boyle guzel seyler okuyorsun

Bu videoyu ne zaman görsem heyecan basıyor beni ve yüzümde bir tebessüm oluşuyor. Aynı heyecan Elon Mask videosunda da oluyor. Senin sayende bilgiye ve öğrenmeye daha da acıktım. Araştırma ruhum canlandı. Mücadele ruhum vardı sayende daha da arttı. Hedefim çok zengin olmak çünkü bana neler getireceğini biliyorum. Para amaçlarım için önemli bir araç. Hayallerim için koşturuyorum ve hiç durmayacağım. Mobil uygulamalı oyun yazıyorum. Başka planlarım var. Ve senin mesleğinede soyunacağım. Sana rakip geliyor Barış abim. Seni geçeceğim. 🙂 🙂 Bir de bir ricam var Barış abi Websitemi ziyaret eder misin? 🙂

Uzun zamandır takip ediyorum sizi dinlerken kalbimi titretiyorsunuz varlığınız için her şey için teşekkür ediyorum

Bilgi güçtür.bilgi sahibi olmayan insan asla gücü ele geçiremez.zihinsel olarak rekabet edecek hale gelmeyi düşün.bu replikler hangi filmde geçiyor acaba videolarda görmüştüm

Gözlerini kapa ve dönüşmek istediğin o kişiyi gör. Gerçek kendini. Ona ulaşmak için yaptığın hataların seni korkutmasına izin verme. Yeniden hata yap. Daha çok hata yap. Hiç olmazsa bir dene…
Olmuyor Barış abi neye dönüşmek istediğimi bilmeden nasıl görebilirim? motive olamıyorum daha doğrusu kendi motivasyonumu bile isteye dusuruyorum. çok çabalayinca olduğunu biliyorum daha önce bunu farkettim ama korkularimla yuzlesemiyorum gelecek korkusu sınav korkusu böcek korkusu da var 🙂 zorluklara gelemiyorum usengeclik hat safhada önceden böyle değildim( yine usengectim belki ama :)) kendimi anlayamiyorum. önceleri öğrenme isteğim merakım çabalarım daha fazlaydı şimdi neredeyse hiç yok…
sınav senesi geldi çattı en önemli sınıfı en boş şekilde geçirmek aci verici kaygılar kaygılar ve yine KAYGIlar
yapmak istiyorum bir şeyler yapmak
değişmek istiyorum dönüşmek istiyorum ama neye?
Bilmiyorum sanırım bilmek istemiyorum…
HEDEFİME ULASMAKTAN KORKTUĞUM İÇİN HEDEF BELİRLEMİYORUM. Bunu yapan tek ben değilim
SÜREKLİ BİRİLERİNDEN YARDIM BEKLİYORUM sanırım superkahraman arıyorum olmam gereken kişiyi aramak yerine 🙁 Ailem ogretmenlerim tanımadığım insanlar bile(örneğin siz) benim için o kadar çok şey yaparken ben kendim için hiçbir şey yapmıyorum
_Yap o zaman seni tutan ne¿ diyorum kendime ama bilmiyorum BİLMİYORUM 🙁

Her cümlende kendimi buldum. Sen resmen bensin. Peki şu an ne durumdasın? Kendini buldun mu? (Umarım görürsün mesajımı) 💚

Dünyayı değiştirmek için kendimi değiştirmem gerektiğini fark ettiğimden bu yana, bunun için çaba harcıyorum. Hayallerimin ve çabalarımın sonunda ise yolum, kazandığım Ulukaya Girişimi Programı sayesinde haziranda New York’tan geçecek. Yolculuğumun durak noktalarından biri sizin yanınız olsun istiyorum. New York’a gelmişken sizinle tanışmayı çok isterim. Eğer incelemek isterseniz https://www.ulukayagirisimi.com/ linkte programın içeriği yer almakta. Dilerim bu hayalimde gerçek olur. Sevgiler..

1. 10 da giriş yapan şarkıyı biri söylesin şarkının adı something just like this buldum ama söyleyen kim cover mi deniyor artık neyse biraz tiz ve slow söylüyor Allah için biri söylesin 1 saattir uğrasiom

Barış Bey lütfen şarkıyı bizimle paylaşabilir misiniz? Bulamıyoruz, burada yazılanlardan hiçbiri o değil..

Youtube’ a “ysabelle something just like this” yaz çıkar cover yapan kızın kanalı “ysabelle”

Ayn ne romy wave ne alan walker ne de f.fla benziyorlar ama videodaki o değil lütfen barış bey bizimle şarkıyı paylaşın

Hey Barış Özcan! Yazılarınızın tamamını kendiniz mi hazırlıyorsunuz? Hiç deneme türünde kitap yazmayı düşündünüz mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir