Kategoriler
Genel

1 milyon aboneye 1 milyon teşekkür

İnanamıyorum! Daha 1000 abone hedefim varken 100000 aboneye ulaştığım an dün gibi aklımda. Ve o ana bile tam olarak inanamıyordum ve şimdi 1000000 abone! 

1 milyon kişi benim için ne demek biliyor musunuz? Her biriniz önce kanalı keşfetti. Sonra çok değerli olan zamanını ayırıp bir ya da bir kaç videomu izledi. Ve daha sonrakileri de izleyebilmek için abone ol butonuna tıkladı. Bunun benim için ne kadar değerli olduğunu bilemezsiniz. 1 milyon kez teşekkürler.

1 milyon aboneye ulaşmış diğer YouTuber’ların tepkilerini vermek geliyor içimden. Ama bu tam olarak ben değilim.

1 milyon kişi benim için ne demek biliyor musunuz? Sadece sevinç, mutluluk, heyecan değil. Aynı zamanda büyük bir sorumluluk demek. Bir sonraki videonun ne olacağını bekleyen 1 milyon meraklı beynin ve yüreğin bu beklentisini en doğru şekilde karşılamak demek. Bugüne kadar hazırladığım yüzlerce video için binlerce saatlik hazırlık, araştırma ve okuma yaptım. Bundan sonrası için çok daha büyük bir hassasiyetle ilerlemek zorundayım.

Bu yolun en başındayken “kendimin izlemek isteyebileceği videolar” yapmak için yola çıkmıştım. Nasıl olsa kendimin ilgi duyduğu alanlardan konuşacağım için Türkçe içerikli diğer YouTube kanallarında pek de konu edilmeyen şeylerden bahsetmeyi tercih ettim. Sanat, tasarım ve teknolojinin kesiştiği hikayeler anlatmaya başladım. Söyleyince bile kulağa garip geliyor. Kim izler ki böyle şeyleri? Fakat sonra ailemin ya da arkadaşlarımın da hoşuna gittiğini fark etmek bana doğal olarak bir güven duygusu verdi. İşte şimdi bu duygunun 1 milyon katını hissediyorum. Demek ki hiç de yalnız değilmişim. Beni anlayan milyonlarca kişi varmış. Nasıl? Hemen havaya girdim. Milyonlarca… Bunun sebebi sizsiniz. Ve artık neredeyse emin bir şekilde inanıyorum ki çok kısa bir sürede “beni anlayan milyonlarca kişi varmış” sözümün de boşa çıkmayacağını göstereceksiniz.

Bunu tam olarak ne zaman anladım biliyor musunuz? YouTube tarafından dünyada “değişim elçisi” olarak seçilen 12 kişiye bu konuda nasıl bir proje yapmak istediklerini sordukları zaman. Ben olabilecek belki de en zor ve karmaşık projelerden birini önerdim YouTube’a. Kısa bir video çekip geçmek, geçiştirmek istemedim. Onlarca kişinin görev alacağı, hem Türkçe hem de İngilizce hazırlanmış bir web dizisi yapalım dedim. Konu olarak da öyle kolay yenilip yutulacak cinsten bir şey değil. İnsanın kendine ve hayatına bakışını sorgulatacak, çok katmanlı ve sembollerle, gizem ve gerilimle, metaforlarla dolu bir hikaye. İşte YouTube’a böyle bir projeyi 16 sayfalık bir raporla sununca önce çok şaşırdılar, sonra da şunu sordular: Emin misin? Bunu YouTube’da yayınlayacağımızı biliyorsun değil mi? “Burada daha çok slime videoları tutuyor, sanat videoları değil” demediler ama bakışlarında onu gördüm. Tekrar sordular: Emin misin? İşte tam o anda anladım. Emindim. İçimde büyük bir güven duygusuyla onlara şu cevabı verdim. Siz YouTube platformunu yapan kişiler olarak burada neyin ilgi görüp neyin görmediğini çok iyi biliyor olabilirsiniz ama benim kanalımı takip eden kitleyi henüz tanımıyorsunuz. Ama ben tanıyorum. O yüzden eminim. Hadi şu işi yapalım.

Sonuçta o proje için hazırladığım 7 video toplamda 1,5 milyondan çok kez izlenerek diğer tüm değişim projeleri içerisinde en çok ilgi gören proje haline geldi. İşte bu ilginin sahibi olarak sizlere çok teşekkürler.

1 milyon abone. 1,5 milyon izlenme. Bunlar herkesin görebildiği sayısal ölçüler. Elbette önemli ve bazıları için pek çok şey ifade ediyor. Ama herkesin göremediği bazı şeyler de var. Bana gönderdiğiniz mesajlarda, videoların altına yazdığınız yorumlarda görüyorum ben o şeyleri. Sizinle yüz yüze hiç tanışmamış olsak da tanışmış olanlardan daha sıkı bir bağ oluşturuyor o şeyler. Maalesef bu türden bir ilişkiyi ölçebilmenin, bunu başkalarına gösterebilmenin bir yolu da yok. Varsın olmasın. Bu da sizinle benim aramda bir sır olarak kalsın.

İşte o yüzden 1 milyon kişi benim için ne demek biliyor musunuz? Umut. Geleceğe dair. Büyük çoğunluğunuz benden daha gençsiniz. Potansiyel olarak aranızda bir YouTube kanalını 1 milyon aboneli bir kanala dönüştürmekten çok daha büyük işler başarabilecek kişiler var. Artık buna da eminim ve eğer arada bir beni dinlemek, izlemek bu hayatlarda küçücük bir fark bile yapabiliyorsa işte bunun için her şeye değer.

Teşekkürler.

“1 milyon aboneye 1 milyon teşekkür” için 13 yanıt

Abi daha nice milyonları hakediyosun umarım ilerlemen sürekli bu ivmeyle devam eder. Ufak bir ricam olucak 2018 Zinciri kırma videonda ki müziği bizimle paylaşırmısın şimdiden teşekkürler

Tebrikler. İçerikleriniz ve kaliteli sunumunuz bu sayıya ulaşmanızı sağladı. Umarım bundan sonraki süreçte de farklılık ve yeniliklerle bir çok kişiye ulaşacaksınız.

Barış Abi,

Öncelikle yaptığı videolar için çok teşekkür ederim ve de 1000000 abone için hayırlı olsun abi. Hayata farklı bakan bir bakış açın var abi ve bu da insanlarda bardağın dolu tarafından bakmasına ve farkındalık bir düşünce yaratıyor. Bu dünyadaki en güzel şey bence bu.Bir Mühendislik Fakültesi öğrencisi olarak sizler gibi objektif ve vizyonu olan kişilere hayranlıklarımı sunuyorum. Tekrardan çok teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum.

Ben birşey merak ediyorum. Atmosfer yani oksijen ortalama 70-80 yıl içinde öldüren zehirli bi gaz sa ?bunun hakkında bilgi yada bir videoda düşüncelerinizi belirtimisiniz .

Merhaba verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.Ben sadece bir düşünce belirttim bunda komik birşey göremedim evet oksijen siz yasamayiz ama zehirli bir gaz olma ihtimali mantıksız degil bana göre söyledikleriniz de mantıklı buluyorum ama yeterli bir cevap değil.saygılar

Sizinle kalanlınız 20k olduğu zamanlarda videolarla tanıştım çok mutlu oldum adınıza 🙂 Devam edin her zaman

Ben zinciri kırmayıp buna devam edecem onun için sizin videolarınız çok ikna edici

Youtuberların videolarını dahi paylaşıp düşme hocam, senin yerin başka ciddiyetin ve kaliten bunları göstermeye bile yaklaşmasın sen 1 milyondan sonraki hassasiyetinde daha da ciddi ve akılcı olmaya devam et. geleceğini merak ediyorum senin.

öncelikle o klasik teşekkür faslından önce şunu söylemek istiyorum o kadar çok birikmiş okunmayı bekleyen kitaplarım varken ben gün içinde ki yoğunluğumdan ve ideallerimi gerçekleştirmek için çaba harcamam gereken sorumluluklarım varken kitaplarımı kenara atmıştım siz bana terar onlarla bir araya gelmem konusunu bana hatırlattınız. yeni bir yıl ve ben zincir kırmamaya başlıycam. teşekkürü sona bıraktım teşekkür ederim size 1000.000 kere

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir