Kategoriler
Vlog

İlk 8K Vlog – Güney Kore 1.Bölüm: Han Nehri Mucizesi

Kore’nin kalbinde Seul, Seul’un kalbinde de burası var: Gyeongbokgung. Gökler tarafından kutsanmış yer. Sırtını Bugaksan Dağı’na dayamış. 600 yıl kadar önce onu yapanlar, şimdi turist olarak içinde dolaşan bizler gibi bu geleneksel kıyafetleri giyiyorlardı. Ama avlunun etrafını saran duvarların hemen ardında yükselen o modern binaları hayal edebiliyorlar mıydı? Ya da o modern binaların içinde torunlarının dünyayı değiştiren teknolojileri geliştireceklerini görseler neler hissederlerdi acaba?
Üzerimde bir kral kıyafetiyle ortalıkta dolaşırken aklımda da bu sorular vardı. Nereden nereye… Cepleri bile olmayan bu kıyafetlerden, tüm dünyanın ceplerini fetheden telefonlara… Bunu nasıl başardılar? Daha 1953 yılında Kore Savaşı’ndan çıktıktan sonra dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Güney Kore 30 yıl gibi çok kısa bir sürede nasıl dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden biri haline geldi? Aslına bakarsanız “Han nehri mucizesi” denilen bu konuyu tüm dünya merak ediyor. İşte ben de Samsung’un davetiyle gittiğim ve 1 hafta geçirdiğim bu yerde tarihinden, folklörüne, ekonomisinden teknolojisine kadar, 3 bölüm ve 4 kısım halinde “Han nehri mucizesi”nin kaynağını arayacağım.

“İlk 8K Vlog – Güney Kore 1.Bölüm: Han Nehri Mucizesi” için bir yanıt

Merhaba 8k videoları hangi ekipmanla cektiniz, montajı hangi donanım a sahip bir makineyle yapıp kurguladınız. Özel değilse paylaşabilir misiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir