Kategoriler
Kitap

Yeni video serisi: OKU

Yeni bir video serisi başlatıyorum: OKU
Kitapların sevdiğiniz bölümlerinin fotoğrafını çekip #okurmusun @barisozcan yazarak Instagram’da paylaşın, birlikte okuyalım. İlk bölümde kendi yazdığım bir öyküyü okuyorum. Bakalım beğenecek misiniz?


Dünyanın en ünlü ve en şanslı uçan aslanı

Benim adım Leo.
Dünyanın en ünlü ve en şanslı uçan aslanıyım.

Aslanlar hiç uçar mı diye soran gözlerle bakmayın bana öyle. İnsanların uçması artık sizi nasıl şaşırtmıyorsa, bizim uçmamızı da kabullenmelisiniz. Afrika düzlüklerinde ava çıkan ormanlar kralı aslan mı kaldı bu devirde? Ben Dublin doğumluyum. İlk uçuşumu da şu an çalıştığım yer olan San Diego’ya gidebilmek için oradan yapmıştım. O zamana kadar hayatımda bırakın yabancı bir ülkeye gitmeyi, doğduğum hayvanat bahçesindeki kafesimden dışarı adımımı bile atmamıştım. Doğuştan tembel bir kediyim galiba ben. Neyse, nasıl uçtuğumu anladınız. Şimdi neden dünyanın en şanslı aslanı olduğumu anlatayım. İşim gereği San Diego’ya geldikten sonra bu kez New York’a uçmam gerekti. Bana uygun bir uçak bulamayınca, çalıştığım şirket sağolsun özel kafesli bir uçak imal etti. Tek motorlu “Spirit of St. Louis” tarzı bir uçak ama daha kısa kanatlı. İçine de yakıtını, suyu, sütü doldurdular. Onlar için ne kadar değerli olduğumu anlamışsınızdır. Şimdi düşünüyorum da ben aynı zamanda dünyanın özel uçağa sahip tek aslanıyım galiba. Uçak havalandıktan kısa bir süre sonra motoru teklemeye başladı, Arizona’nın üzerinden geçerken de tamamen durdu. Düşüşümüzü hayal meyal hatırlıyorum, hayvanat bahçesinde geçen çocukluk yıllarım gözlerimin önünden bir film şeridi gibi geçivermişti. Ölmedik. Ne ben, ne de pilotum. Kafesim bile sapasağlam duruyordu. Sanırım pilotun yüzündeki mutluluk ifadesinin bir sebebi de buydu. Bu ıssız yerde yardım istemek için yollara düşmeden önce bana bir kaç gün boyunca yetecek yemek ve su vermeyi ihmal etmedi. O gittikten tam dört gün sonra yardım ulaştı. Sonradan öğrendiğime göre, pilotumun telefonuna çıkan şirket görevlisinin ilk sorusu benim iyi olup olmadığımmış. İyiydim. Hem de çok iyi, aslan gibiydim. Atlattığım bu uçak kazası, ünvanlarıma bir de “en şanslı”yı eklemiş oldu. Ünüme ün kattı. Kısa bir tedavi sürecinin ardından toparlanmış ve tekrar iş başı yapmıştım. Boğazımı temizledim, sesimi kaydedecek gramofonun yanına yaklaştım. Kameranın hemen yanında duran yönetmenimin “ışıklar, ses, motor” komutunu duyunca kafamı önümdeki çemberden çıkardım ve olanca heybetimle kükredim!

“Yeni video serisi: OKU” için 5 yanıt

Sevgili Barış Özcan,

OKU bölümü ile yine fark yaratmışsınız.Ben kısa zamanda okuduğum kitaplardan beni etkileyen bölümlerden birini size yollayacağım. Sizi ilgiyle takip ediyorum. Yazılarınızdan videolarınızdan ilham alıyorum, öğreniyorum.

Sizin Yazmak Okuyarak Değil Yazarak Öğrenilir cümlenizi hayata geçirmek için çalışmalar yapıyorum.

Hedeflerim arasında kitap yazmak gibi planım da var. Yazmaya çalıştıkça ister roman yazarı olsun ister reklam metni yazarı yazarlara daha çok saygı duymaya başladım.

Yazmak konusunda amatörlüğün zirvesindeyim :). Ve tek bildiğim şey başarana kadar denemeye devam edeceğimdir.

Selamlar

Serkan Köse

Merhabalar,
oldukça güzel bir klasil müzik bilginiz var ve seçtiklerinizden oluşan bir listeniz varsa paylaşabilir misiniz? Sevgiler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir